VIZE

Naší vizí je podpora a rozvoj různorodé taneční scény a vytvoření pevného mostu mezi tanečními skupinami odlišné svými styly, ale jednotné v lásce k tanci.

POSLÁNÍ

Posláním České taneční databáze je co nejpřehledněji prezentovat v České republice taneční skupiny nejvyhledávanějších tanečních stylů a nezapomenutelné události různého tanečního zaměření. Podpořit českou kulturu věčným a stále se rozvíjejícím uměním – tancem.

SLOVA AUTORKY WEBU ANEB 3 IMPULSY

„Na taneční scéně se pohybuji zatím 20 let, přičemž jsem se intenzivně věnovala 5-ti úplně odlišným tanečním stylům. Vždy, když jsem na soutěži, objevím skupinu, o které téměř nikdo neslyšel. Je to obrovská škoda – většinou tyto neznámé skupiny mají i velice malou podporu v publiku a co si budeme povídat – s řvoucím a maximálně tleskajícím hledištěm se vždy tancuje líp. To byl můj první impuls k tomu, udělat „něco“.

Druhým impulsem byly nekonečné otázky lidí kolem mě, kteří nějakým způsobem věřili, že vím vše o všech možných tanečních skupinách v ČR. Trochu se stydím, že i přes mou několikaletou taneční praxi a hlavně mou opravdu velkou vášeň k tanci obecně, jsem hodně lidem nedokázala odpovědět. Několikrát jsem se snažila vyhledat všelijaké taneční skupiny v „tamtom“ městě, taneční skupiny co se věnují „tamtomu“ stylu, skupiny kde vyučují jen „mini děti“ – opravdu to byla kolikrát otázka několika hodin či „Jejda, prohlížeči google chrome se nepodařilo nalézt server…“.

No a třetí impuls? Připadá mi, že se taneční skupiny v ČR čím dál tím více zaškatulkovávají jen do své ulity obsahující pozitivní pohled „JEN“ na jejich soutěžní disciplínu ba dokonce „JEN“ na jejich vyšší taneční úroveň. No nebojím se říct, že příčinou je často i chování jejich lektorů. Touto databází to nejspíš nezměním, ale je možné, že pomůžu méně známým skupinám či méně známým stylům dostat se na společné místo s ostatními a umožním tím všem bez jakéhokoliv rozdílu, vědět o všelijakých tanečních akcích v ČR. A co hlavně – vědět o všech těch tanečních skupinách, které působí třeba právě ve vašem okolí.

Tento třetí impuls mě postrčil k tomu, vytvořit pro naší taneční scénu „něco navíc“.

Vytvořila jsem Českou taneční databázi, aby jsme my tanečníci, lektoři, organizátoři nebo i vy co často sedíte v tom hledišti, měli lepší přehled o existujících tanečních skupinách a akcích v té krásné, pestré a talentované České republice.

Zachovejme naší taneční kultuře důstojnou tvář a vytvořme z ní jasný všeobecný přehled.“

Komentáře nejsou povoleny.